PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=2}

Adwokat diabła

The Devil's Advocate
7,9 440 348
ocen
7,9 10 1 440348
6,7 32
oceny krytyków
Adwokat diabła
powrót do forum filmu Adwokat diabła

Właśnie obejrzałem ten film i w sumie nawet mi się podobał jako atrakcyjnie podana historia o
ambicjach młodego mężczyzny, które przełamuje kolejne granice oddalając się od dawnej
moralności.
Jednakże film chyba by mi się podobał może bardziej bez tej "magicznej" aranżacji. Niby historia o
tym że diabeł chce przejąć władzę nad całym światem poprzez nowego antychrysta, jest bardzo
epicka i z polotem, ale te demony budziły we mnie tylko śmiech.
Może pod koniec lat 90. była inna duchowość, ludzi intrygowało piekło. jak w przypadku
"dziewiątych wrót", ale dziś nawet w horrach klasy B, rzadko trafiają się demony, a co dopiero w
hitowych produkcjach.

ocenił(a) film na 7
Mysiator

Dokładnie taka sama myśl przeszła mi przez głowę. Demony w tym filmie bawiły, a nie taka chyba miała być ich rola. Dziewiąte wrota z resztą też byłyby lepsze bez "latającej dziewczyny". Nawet w Dorianie Grayu z 2009 roku portret bohatera prowokuje do śmiechu, jest kiczowaty i w ogóle nie przerażający... Nie wiem, może po prostu my nie rozumiemy tego typu zabiegów ? Ktoś jeszcze o tym pomyślał ?

ocenił(a) film na 8
Mysiator

Oj, młodzieży, wiele jeszcze przed wami. Jaki dokument epoki? Temat jest ponadczasowy i dokładnie opisany w Piśmie Świętym. To odwieczna wojna dobra ze złem i wolny człowiek uwikłany w to musi sam decydować; zawsze i wszędzie. Więc w tym filmie jest wszystko co z tego wynika: pokora i pycha, wolność i zniewolenie, duma i poniżenie i problem, jak to definiować.
Akcja równie dobrze mogłaby rozgrywać się w XVII-wiecznej Francji. Ale raczej nie przed Chrystusem. Pojęcia ze Starego Testamentu (cytowane w filmie fragmenty) zostały ożywione przez Nowy Testament.
Potrzeba lat i życiowych doświadczeń, aby zobaczyć w tym filmie całą jego genialną prostotę.

ocenił(a) film na 9
monia_1gunia

Gdy po raz pierwszy był ukazany efekt diabolicznej twarzy o dziwo bardzo mnie to zadziwiło oraz przyznam, że trochę się przestraszyłam (być może dlatego, że "horror" nie jest moim ulubionym gatunkiem filmowym - TAK WIEM TO THRILLER :P).
Według mnie film był rewelacyjny - trzymał w napięciu, dobrze dobrani aktorzy oraz bardzo dobry i wszechobecny motyw.
Wszystko zależy od naszych wyborów i tylko siebie możemy obwiniać za konsekwencję naszych czynów.

użytkownik usunięty
Mysiator

To prawda ,w filmie mocno widać inspiracje mającym nadejść nowym millenium i wiazaniem tego z apokalipsa ,jak w kilku innych filmach z tego okresu tzn koncowki lat 90.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones