PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=205691}

Dwa tygodnie

Two Weeks
6,5 535
ocen
6,5 10 1 535
Dwa tygodnie
powrót do forum filmu Dwa tygodnie

Film mi się podobał, momentami śmieszy, momentami wzrusza, czyli typowy komediodramat, jakiego oczekiwałam. Historia umierania i przygotowania do "przejścia na drugą stronę" ukazana w troszkę innym świetle, zarówno ze strony chorej na raka matki, jak i jej dorosłych dzieci. Podobała mi się taka koncepcja. Okazje do wybuchów śmiechem, czy inne różne sposoby oczekiwania na chwilę śmierci nie drażnią w tym filmie, bo przecież życie to nie tylko pasmo smutków, a zmaganie się z bezsensem choroby może być różne, zależne od człowieka i jego osobowości.
Lubię Bena Chaplina ;-) W tym filmie również dobrze zagrał.

Enigmatic_Smile

Zgadzam się z poprzedniczką:) Podoba mi się, z jaką prostotą ukazany jest temat śmieci bliskiej osoby. Tak jak w tym momencie, gdy dwaj bohaterowie stoją przed domem po tym, jak zabrano ciało ich matki i mówią, że wszystko jest takie zwyczajne. Nie ma jakichś wydumanych, melodramatycznych scen, film często śmieszny, ironiczny, ale mimo to smuci, może nawet porusza. Lubię to uczucie, kiedy po napisach końcowych mam w głowie tyle myśli, że nie wiem co ze sobą zrobić.

czarna_mamba_5

...a mi nie spodobała się ta prostota...jakby odejścia i pożegnania były takie łatwe...komedia???? ;-( Przez cały film uroniłam miskę łez,możliwe że wpłyneła na to sytuacja w której byłam...ale za nic nie nazwałaby tego komedią a zachowanie głównych bohaterów wobec odchodzącej Matki zbulwersowało mnie... ;-{ Chore...

ocenił(a) film na 7
Enigmatic_Smile

zgadzam się i ja również lubię Bena Chaplina

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones